Speedway Ekstraliga Enea
Witaj, zaloguj się.

Grupa Azoty Unia Tarnów

Trzykrotny drużynowy

Mistrz Polski

Poprzednie zawody
15
LIPCA
17:00
Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski III runda
Następne zawody
03
SIERPNIA
16:30
VS
POZOSTAŁO 5 DNI
Oferta marketingowa
Główni Sponsorzy
Tabela ligowa
DRUŻYNA
M
PKT
+/-
1.
Grupa Azoty Unia Tarnów
10
21
182
2.
Spar Falubaz Zielona Góra
10
16
76
3.
Stal Gorzów
10
15
48
4.
Fogo Unia Leszno
10
10
7
5.
Unibax Toruń
10
7
61
6.
Berard Sparta Wrocław
10
6
-63
7.
KantorOnline ViperPrint Włókniarz Cz.
10
4
-86
8.
Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
10
4
-225
Czy wiesz, że..
Zymgunt Pytko jako pierwszy zawodnik Unii, zdobył tytuł IMP?
Wiadomości
Pozostałe wiadomości:Archiwum wiadomości
27-07-2014
Słaby występ Jaskółek w Krośnie - Zwycięstwem Piotra Pawlickiego zakończył się finał Srebrnego Kasku w Krośnie. Na podium stanęli również Krystian Pieszczek oraz Szymon Woźniak. Niestety słabo wypadli reprezentanci Grupy Azoty Unii Tarnów.Dopiero na ósmym miejscu zawody zakończył Kacper Gomólski. Zawodnik Jaskółek pechowo rozpoczął zawody od defektu motocykla w pierwszym starcie. W pozostałych biegach punktował, ale zgromadzone osiem punktów starczyło jedynie na zajęcie miejsca w środku stawki.Tylko pięć punktów uzbierał Mateusz Borowicz zajmując jedenastą pozycję. Młodzieżowiec Grupy Azoty Unii Tarnów rozpoczął zawody od zwycięstwa, ale w kolejnych biegach było już dużo słabiej. Dwukrotnie na torze pojawił się Ernest Koza, który był dzisiaj rezerwowym. W obu startach mijał linię mety na trzeciej pozycji.Wyniki:1. Piotr Pawlicki 14 (3,3,2,3,3)2. Krystian Pieszczek 13 (2,3,2,3,3)3. Szymon Woźniak 12 (3,2,1,3,3)4. Adrian Cyfer 11 (1,3,2,3,2)5. Patryk Malitowski 10 (2,3,1,2,2)6. Paweł Przedpełski 9 (2,0,3,1,3)7. Łukasz Sówka 9 (2,2,3,1,1)8. Kacper Gomólski 8 (d,2,3,2,1)9. Daniel Kaczmarek 6 (3,1,1,1,0)10. Kacper Woryna 6 (w,1,2,1,2)11. Mateusz Borowicz 5 (3,1,1,d,-)12. Tobiasz Musielak 5 (1,d,0,2,2)13. Adrian Gała 4 (1,1,0,2,t)14. Oskar Fajfer 3 (0,0,3,w,-)15. Patryk Dolny 3 (1,2,0,0,0)16. Ernest Koza 2 (1,1)17. Artur Czaja 0 (0,0,0,w,d)18. Oskar Polis 0 (0,w)Bieg po biegu:1. Kaczmarek, Sówka, Gała, Gomólski (d/s)2. Borowicz, Przedpełski, Musielak, Czaja3. Pawlicki, Pieszczek, Cyfer, Woryna (w/u)4. Woźniak, Malitowski, Dolny, Fajfer5. Malitowski, Gomólski, Woryna, Musielak (d/s)6. Cyfer, Sówka, Borowicz, Fajfer7. Pieszczek, Woźniak, Kaczmarek, Przedpełski8. Pawlicki, Dolny, Gała, Czaja9. Gomólski, Pieszczek, Borowicz, Dolny10. Sówka, Pawlicki, Woźniak, Musielak11. Fajfer, Woryna, Kaczmarek, Czaja12. Przedpełski, Cyfer, Malitowski, Gała13. Pawlicki, Gomólski, Przedpełski, Fajfer (w/u)14. Pieszczek, Malitowski, Sówka, Polis15. Cyfer, Musielak, Kaczmarek, Dolny16. Woźniak, Gała, Woryna, Borowicz (d/3)17. Woźniak, Cyfer, Gomólski, Czaja18. Przedpełski, Woryna, Sówka, Dolny (d/3)19. Pawlicki, Malitowski, Koza, Kaczmarek20. Pieszczek, Musielak, Koza, Polis (w/u) (Gała - t)
27-07-2014
Kacper Gomólski i Mateusz Borowicz powalczą o Srebrny Kask - W niedzielę na torze w Krośnie rozegrany zostanie finał Srebrnego Kasku. W zawodach zobaczymy dwóch reprezentantów Grupy Azoty Unii Tarnów – Kacpra Gomólskiego oraz Mateusza Borowicza. Drugim rezerwowym będzie Ernest Koza.Obsada turnieju gwarantuje ciekawe zawody. Oprócz żużlowców Jaskółek na starcie zobaczymy m.in. Piotra Pawlickiego, Tobiasza Musielaka, Pawła Przedpełskiego, Oskara Fajfera, Artura Czaje, czy Szymona Woźniaka. To tylko niektórzy z 16 uczestników krośnieńskiego finału, którzy będą chcieli wygrać te zawody. Na miejsce w czołówce stać również Adriana Gałę, Kacpra Worynę, Adriana Cyfera, Krystiana Pieszczka oraz zawodników z Wrocławia. Jak widać kandydatów do zwycięstwa jest co najmniej kilku, dlatego bardzo trudno wskazać zdecydowanego faworyta.Początek zawodów o godzinie 16:00.Lista startowa: 1. Kacper Gomólski (Grupa Azoty Unia Tarnów) 2. Łukasz Sówka (PGE Marma Rzeszów) 3. Daniel Kaczmarek (Fogo Unia Leszno) 4. Adrian Gała (Carbon Start Gniezno) 5. Tobiasz Musielak (Fogo Unia Leszno) 6. Mateusz Borowicz (Grupa Azoty Unia Tarnów) 7. Paweł Przedpełski (Unibax Toruń) 8. Artur Czaja (SCKM Włókniarz Częstochowa) 9. Kacper Woryna (ŻKS ROW Rybnik) 10. Adrian Cyfer (Stal Gorzów) 11. Krystian Pieszczek (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 12. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) 13. Patryk Malitowski (Betard Sparta Wrocław) 14. Oskar Fajfer (Unibax Torń) 15. Szymon Woźniak (Polonia Bydgoszcz) 16. Patryk Dolny (Betard Sparta Wrocław)17. Oskar Polis (SCKM Włókniarz Częstochowa)18. Ernest Koza (Grupa Azoty Unia Tarnów)
26-07-2014
Zwycięstwo Brytyjczyków, 19 punktów Hancocka w King’s Lynn - Zwycięstwem ekipy Wielkiej Brytanii zakończył się I półfinał Drużynowego Pucharu Świata w King’s Lynn. Tym samym Brytyjczycy bezpośrednio awansowali do finału DPŚ, który odbędzie się na torze w Bydgoszczy. Dwa kolejne miejsca premiowane awansem do czwartkowego barażu zajęli zawodnicy z USA i Australii.W drużynie z Ameryki świetne zawody odjechał zawodnik Grupy Azoty Unii Tarnów Greg Hancock. Były Mistrz Świata w sześciu startach wywalczył aż 19 punktów! Amerykanin niestety nie miał dużego wsparcia w kolegach z drużyny, ponieważ oprócz Gino Manzaresa reszta wypadła słabo.Na pewno na pochwałę zasługuje bardzo równa na swoim terenie drużyna brytyjska. Cała czwórka pojechała bardzo równo, równając poziom do Mistrza Świata Tai Woffindena. Właśnie taka jazda poskutkowała ich awansem.Nieco słabiej wypadli Australijczycy w których szeregach bardzo widoczny był brak Chrisa Holdera. Zastępujący go Cameron Woodward wypadł bardzo mizernie. Nie zachwycił również Darcy Ward. Na wysokim poziomie pojechali za to Jason Doyle i Troy Batchelor.W drużynie włoskiej która znacząco odstawała od reszty stawki tylko Nicolas Covatti próbował nawiązać walkę z rywalami. II półfinał Drużynowego Pucharu Świata zostanie rozegrany w najbliższy wtorek w Vastervik.I. Wielka Brytania - 44 1. Tai Woffinden - 12 (1,3,3,2,3) 2. Daniel King - 11 (3,2,2,2,2) 3. Chris Harris - 11 (2,2,1,3,3) 4. Simon Stead - 10 (3,3,2,1,1)II. USA - 37 1. Greg Hancock - 19 (2,2,3,6!,3,3) 2. Gino Manzares - 9 (2,1,3,1,2) 3. Max Ruml - 4 (1,2,1,-,0) 4. Ricky Wells - 5 (1,1,1,1,1)III. Australia - 36 1. Darcy Ward - 6 (2,3,d,1,w) 2. Jason Doyle - 15 (3,1,2,6!,3) 3. Troy Batchelor - 14 (3,3,2,2,2,2) 4. Cameron Woodward - 1 (d,1,w,0,-)IV. Włochy - 10 1. Mattia Carpanese - 1 (0,0,-,0,1) 2. Nicolas Vicentin - 0 (0,0,w,w,-) 3. Michele Paco Castagna - 2 (1,0,0,0,1,0) 4. Nicolas Covatti - 7 (0,0,2!,3,2,w)Bieg po biegu: 1. Stead, Ward, Wells, Vicentin 2. Doyle, Harris, Ruml, Carpanese 3. King, Hancock, Castagna, Woodward (d1) 4. Batchelor, Manzares, Woffinden, Covatti 5. Stead, Hancock, Doyle, Covatti 6. Ward, Harris, Manzares, Castagna 7. Batchelor, King, Wells, Carpanese 8. Woffinden, Ruml, Woodward, Vicentin (u4) 9. Manzares, Stead, Covatti(2!), Woodward (w/u) 10. Hancock, Batchelor, Harris, Vicentin (w/su) 11. Covatti, King, Ruml, Ward (d/s) 12. Woffinden, Doyle, Wells, Castagna 13. Harris, Covatti, Wells, Woodward 14. Hancock(6!), Batchelor, Stead, Castagna 15. Doyle(6!), King, Manzares, Vicentin (w/u) 16. Hancock, Woffinden, Ward, Carpanese 17. Woffinden, Batchelor, Castagna, Ruml 18. Harris, Manzares, Carpanese, Ward (w) 19. Hancock, Batchelor, Stead, Castagna 20. Doyle, King, Wells, Covatti (w/u)
26-07-2014
Zwycięstwo Ernesta Kozy w Rzeszowie - Zwycięstwem Ernesta Kozy zakończył się Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa wśród juniorów. Wśród seniorów triumfował Dawid Lampart.Zawodnik Grupy Azoty Unii Tarnów wygraną przypieczętował w biegu dodatkowym zostawiając w pokonanym polu Oskara Polisa i Marco Gaschke. Cała trójka po rundzie zasadniczej miała na swoim koncie po 10 punktów. W zawodach wystąpił również Damian Dąbrowski, który wywalczył 7 punktów w tym dwa biegowe zwycięstwa, co po kilku słabych występach jest bardzo przyzwoitym wynikiem. Ostatecznie został sklasyfikowany na szóstej pozycji.Zawody juniorskie: 1. Ernest Koza (Grupa Azoty Unia Tarnów) - 10 (2,3,3,2) + 1. miejsce w biegu dodatkowym 2. Oskar Polis (SCKM Włókniarz Częstochowa) - 10 (1,3,3,3) + 2. miejsce w biegu dodatkowym 3. Marco Gaschka (PGE Marma Rzeszów) - 10 (3,3,2,2) + 3. miejsce w biegu dodatkowym 4. Krystian Rempała (PGE Marma Rzeszów) - 8 (2,3,3,0) 5. Robert Chmiel (ŻKS ROW Rybnik) - 7 (2,0,3,2) 6. Damian Dąbrowski (Grupa Azoty Unia Tarnów) - 7 (0,3,3,1) 7. Sebastian Niedźwiedź (Kolejarz Rawag Intermarche Rawicz) - 6 (1,3,1,1) 8. Roland Benko (Węgry) - 5 (1,1,1,2) 9. Artur Cyło (PGE Marma Rzeszów) - 4 (2,0,w,2) 10. Przemysław Portas (KSM Krosno) - 4 (1,1,0,2) 11. Kamil Wieczorek (ŻKS ROW Rybnik) - 3 (1,2,d,w) 12. Grzegorz Bassara (PGE Marma Rzeszów) - 2 (0,0,2,0) 13. Mateusz Wieczorek (KSM Krosno) - 2 (w,1,0,1)Bieg po biegu: 1. Gaschka, Chmiel, Portas, Dąbrowski 2. Gaschka, K.Rempała, K.Wieczorek, Bassara 3. K.Rempała, Koza, Niedźwiedź, Chmiel 4. Koza, K. Wieczorek, Portas, M. Wieczorek (wu) 5. K. Rempała, Cyło, Polis, Portas 6. Koza, Gaschka, Benko, Cyło 7. Niedźwiedź, Portas, Benko, Bassara 8. Chmiel, Bassara, M. Wieczorek, Cyło (w/s.u.) 9. Polis, Chmiel, Benko, K. Wieczorek (d3) 10. Dąbrowski, Cyło, Niedźwiedź, K. Wieczoek (w/s.u.) 11. Polis, Gaschka, Niedźwiedź, M. Wieczorek 12. Dąbrowski, Benko, Wieczorek, K. Rempała 13. Polis, Koza, Dąbrowski, BassaraBieg dodatkowy o miejsca 1-3: 14. Koza, Polis, GaschkaLista startowa zawodów dla seniorów: 1. Dawid Lampart - 8 (2,2,3) + 1. miejsce w biegu finałowym 2. Maciej Kuciapa - 8 (3,3,2) + 2. miejsce w biegu finałowym 3. Paweł Miesiąc - 6 (3,3,w) + 3. miejsce w biegu finałowym 6. Karol Baran - 4 (1,0,3) + 4. miejsce w biegu finałowym 5. Rafał Trojanowski - 4 (2,2,w) 6. Łukasz Sówka - 4 (1,1,2) 7. Marcin Rempała - 2 (0,1,1) 8. Dawid Stachyra - 1 (0,0,1)Bieg po biegu: 1. Kuciapa, Trojanowski, Baran, M.Rempała (d4) 2. Miesiąc, Lampart, Sówka, Stachyra 3. Kuciapa, Trojanowski, M.Rempała, Baran 3. Miesiąc, Lampart, Sówka, Stachyra 5. Baran, Kuciapa, M. Rempała, Trojanowski (w/u) 6. Lampart, Sówka, Stachyra, Miesiąc (w/2 min.)Finał: 7. Lampart, Kuciapa, Miesiąc, Baran
Strefa Kibica
Galerie zdjęć z zawodów żużlowych wykonane przez Kibiców
Multimedia
Losowa galeria zdjęć
galeria-zdjec
FOT: Jarosław Kras
unia-tarnow
Unia Tarnów Żużlowa Sportowa Spółka Akcyjna, ul. Zbylitowska 3, 33-101 Tarnów, tel/fax 014 633 02 01. Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Numer KRS: 0000112674, NIP: 993-02-93-610. Kapitał zakładowy 615 tys. PLN. Witryna unia.tarnow.pl oraz wszelkie zamieszczone na niej treści i zdjęcia stanowią własność Unia Tarnów ŻSSA. Kopiowanie treści zabronione pod rygorem odpowiedzialności określonej w ustawie z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jedn. Dz.U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631)
Copyright © unia.tarnow.pl 2013. All rights reserved
PROJEKT I WYKONANIE:
dudz1ok-design